Шестирічна житомирянка виготовляє і продає прикраси та купує корм для тварин

Христина Манилюк із Житомира власноруч робить браслети з бісеру. Свої прикраси вона продає, купуючи за виручені гроші корм для тварин із місцевого притулку.

Про це Суспільному Житомир розповіла мама Христини Анна Манилюк.

За її словами, захоплення Христини почалося з того, що вона захотіла придбати собі вподобане намисто з бісеру.

“Поряд були два магазини: один із бісером, інший – з намистом. Я кажу: “А чому ти маєш купувати намисто? Давай ти сама зробиш таке, як ти хочеш”. От з цього все і почалося. Перше намисто, що зараз на Христині, ми робили усі разом, бо ніхто не знав, як його плести, але навчилися і зробили. Ми і зараз допомагаємо донечці – закріпити, скріпити, вона ще сама не може закінчити виріб”, – розповідає Анна Манилюк.

Тато маленької майстрині Володимир Манилюк додає, що знайомі поцікавилися, чи може дитина зробити прикрасу на продаж.

“У нас запитали, чи зробить дитина браслет, аби його можна було купити. Ось так все і почалося”, – пригадує Володимир Манилюк.

Мама дівчинки розповідає, що допомагати тваринам Христина запропонувала сама. Спочатку вона на виручені від прикрас гроші хотіла купувати ляльки ЛОЛ.

“Я так розумію, що в садочку була розмова у них, що під час війни багато тварин залишилися без своїх господарів і Христина сказала, що вже не хоче ляльок, а краще купить корм тваринам. Тоді перед нами стало завдання знайти притулок, бо ми не знали, чи є він у Житомирі”, – каже мама Христини.

“Мама мені сказала, що у Житомирі є притулок – “Центр захисту тварин”, у якому є безпритульні песики, – розповідає Христина Манилюк. – Я почала робити браслетики – люди їх купували і давали мені гроші. Я вже їздила у притулок годувати тваринок. Сьогодні ми всією сім’єю теж поїдемо туди. Купимо желейні кісточки, корм, але там є ще котик, то будемо купувати і котячий корм. Беремо печиво, щоб пригостити песиків. А ще там є песик, у якого не виросла щелепа, то ми йому не даємо печива, бо йому можна лише щось м’яке. Також у “Центрі захисту тварин” є пес Ізюм, цуценятка, а ще я бачила там собачку Пєчєньку, це так смішно було, адже Пєчєнька не їсть печиво”.

Маленька майстриня каже, що любить всіх тваринок. Вдома вона має котика, песика і рибку, а ще їй подобаються леопарди.

“У нас живе рибка в банці з водою, але ми купимо їй новий будиночок, бо мушля, в якій спить рибка, не влізає в банку. Рибку звати Звитяжка – це я їй таке ім’я придумала. Моя рибка повернулася з космосу, така красива літала там. Коли я до неї підхожу, вона міняє колір гребінчика на блакитний”, – розповідає дівчинка.

За своє волонтерство та добрі вчинки Христина отримала ексклюзивну подяку від працівників “Центру захисту тварин”, а директорка цього закладу Олександра Мельник зазначила, що це гарний взірець виховання у дітей емпатії і добра.

“Нещодавно батьки Христини до нас зателефонували і сказали, що дитина хоче допомогти тваринкам, відвідати притулок та познайомитися з нашою діяльністю, – розповідає Олександра Мельник. – Ми це сприйняли, як звичайний візит, але виявилося, що це дуже цікава і важлива ініціатива, адже дитина не просто відвідала нас і привезла куплений за гроші батьків корм або якісь смаколики. Вона своїми руками зробила гарні браслетики і гроші за свою роботу вирішила витратити саме на допомогу тваринам. На сьогоднішній день у нас дуже багато жорстокості по відношенню до тварин, тому важливо, аби з самого дитинства виховували гуманне ставлення до братів наших менших”.

01ca1a82c559bd8a
21fb95806f6a94c7
f733c9af04b8cf90

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин