Що робити житомирянам, аби повернути переплату за газ від попереднього постачальника

Станом на 24 січня у ТОВ “Житомиргаз Збут” зареєстрували 19 тисяч 600 заяв на повернення грошей, які люди переплатили або переказали помилково.

Про це у письмовій відповіді на запит Суспільного Житомир розповіла керівниця газопостачальної компанії “Житомиргаз Збут” Олена Благодарська.

За її словами, повернення грошей колишнім клієнтам ТОВ “Житомиргаз Збут” триває, проте є низка стримуючих факторів.

“Один із них – це те, що значна частина побутових споживачів досі не розрахувалися за газ, використаний до першого травня 2022 року, тобто до зміни постачальника, – розповідає Олена Благодарська. – Нагадаю: першого травня 2022 року всіх побутових споживачів ТОВ “Житомиргаз Збут” автоматично перевели до постачальника “останньої надії” – НАК “Нафтогаз”. Другий фактор – багато заяв, які надходять, ми повертаємо на доопрацювання, бо споживачі не приносять потрібних документів або оформлюють їх некоректно. Третій фактор – не вистачає персоналу. Після того, як споживачів без попередження перевели до іншого постачальника, ми змушені були скоротити працівників. Окрім того, від колишніх споживачів все ще продовжують надходити заяви на повернення грошей”.

За словами Олени Благодарської, понад 12 мільйонів гривень вже повернули. Гроші отримали понад вісім тисяч клієнтів.

Житомирянин Іван Нестеров до травня 2022 року купував газ у компанії “Житомиргаз Збут”. До зміни постачальника газу переплатив цій компанії 1057 гривень. Із вересня минулого року, відколи подав заяву на їх повернення, гроші не отримав.

“Новий рік минув, січень закінчується, – розповідає Іван Нестеров. – Гроші, які переплатив, мені мають повернути, а нічого немає. Не бачу повідомлень про те, коли я їх отримаю. Документи подав у вересні 2022 року. Тоді мені сказали менеджери, що через три місяці повернення у повному обсязі надійде на мій рахунок. Мені дуже треба ці гроші. Я хочу їх переказати за споживання газу іншому постачальнику – “Нафтогазу”. Там я вже боргую. Тож хочу, щоб мені ці гроші повернули, і я їх перерахую “Нафтогазу”.

Житомирянка Ольга Іванівна товариству “Житомиргаз Збут” переплатила більше трьох тисяч гривень. Із заявою про повернення грошей жінка звернулася до цієї газопостачальної компанії пів року тому.

“Коли ми подавали заяву, мені сказали, що треба чекати два-три місяці. А вже минуло пів року. І ніхто нічого не повідомляє, не пояснює. Немає жодної комунікації з людьми. Як хочеш, так і думай”, – каже Ольга Іванівна.

Юрист Андрій Мілютін розповідає, що у разі неповернення грошей споживачі мають право звертатися до суду.

“Люди, які подали заяви до цієї газопостачальної компанії і отримали офіційну відповідь про те, що так, справді, за ТОВ “Житомиргаз Збут” рахується заборгованість перед ними і якщо упродовж декількох днів, тижнів, місяців не вирішується це питання, то всім рекомендуємо звернутися за захистом свого права до суду з заявою про захист прав споживачів. Люди не повинні мовчати, люди не винні задавнювати цю проблему. Люди повинні згуртовуватися і створювати подібні прецеденти. Якщо це будуть десятки, сотні, то ми зможемо таким чином вплинути на “Житомиргаз Збут”. І всі люди, які на сьогодні подали заяви на повернення грошей, зможуть їх отримати”.

За словами Андрія Мілютіна, для тих людей, які відповідно до законодавства мають право на отримання вторинної правової допомоги, судові видатки – безоплатні.

cb19ac6b78d998bf

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин