На Житомирщині зафіксували півтори тисячі випадків недогляду за дітьми

З початку року ювенальні поліцейські Житомирщини притягнули до відповідальності майже 1,5 тисячі батьків за недогляд за дітьми.

Про це повідомляє Поліція Житомирської області з посиланням на Ювенальну превенцію Житомирської області.

Правоохоронці задокументували 1484 випадки нехтування дорослими елементарними вимогами щодо забезпечення нащадків належними побутовими умовами, їжею, одягом, можливістю навчатися тощо.

Загалом упродовж 8 місяців 2022 року працівники підрозділів ювенальної превенції районних управлінь та відділів поліції ГУНП в Житомирській області склали 2795 адміністративних протоколів, з яких 2629 стосуються дорослих. Ще 166 адміністративних правопорушень вчинили неповнолітні.

Поліцейські оформили 1484 адміністративних матеріали за ст. 184 (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей) КУпАП. У цих випадках йшлося про ухилення дорослих від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей (неналежні побутові умови, недогляд, наслідком якого ставало залишення неповнолітніми домівки, травмування, вчинення ними правопорушень тощо). Іноді через антисанітарію та зловживання батьками алкоголем та іншими сильнодіючими речовинами доводилося разом з соціальними службами вилучати дітей з таких родин.

Ще у 165 випадках були задокументовані факти доведення неповнолітніх до стану сп’яніння (ст. 180 КУпАП). А 65 дорослих були покарані за вчинення насильства в сім’ї стосовно дітей (ст. 173-2 КУпАП).

Також поліцейські у співпраці з соціальними службами, представниками органів місцевої влади працюють з родинами, які перебувають у складних життєвих обставинах. З початку року ювенальні інспектори відвідали за місцем проживання понад 2,3 тисячі кризових сімей. З батьками провели превентивні бесіди, метою яких є спонукання дорослих належно виконувати свої обов’язки по вихованню дітей.

Як ми повідомляли, Поліцейські здійснили мрію маленького жителя Оліївської громади.

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин