Міністр освіти розповів про деталі Вступної кампанії 2023

ЗНО було і буде механізмом прозорого вступу до закладів вищої освіти. Однак в умовах воєнного стану існують перешкоди щодо його організації та проведення, а також неможливо охопити тестуванням потенційних вступників до українських закладів вищої освіти, які тимчасово перебувають за кордоном.

Про це розповідає Департамент освіти Житомирської міської ради з посиланням на Міністерство освіти та науки України.

МОН як альтернативу ЗНО розглядає проведення у 2023 році удосконаленого національного мультипредметного тесту (НМТ). Тестові завдання укладуть згідно з програмами ЗНО з відповідних предметів.

НМТ міститиме обов’язковий та додатковий блоки.

Планується, обов’язковий блок буде складатися з чотирьох предметів:

  • української мови;
  • математики;
  • історії України;
  • іноземної мови (на вибір вступників будуть запропоновані англійська, французька, німецька та іспанська мови).

Учасники упродовж 90 хвилин виконуватимуть завдання з української мови та математики, а після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови.

В окремий день вступники зможуть скласти додатковий блок НМТ з фізики, хімії чи біології, результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови. Тестування з додаткових предметів триватиме 75 хвилин.

Реєстрація для участі в НМТ планується у квітні, а тестування у червні – липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій.

Для вступу у 2023 році можуть бути використані результати:
▪️НМТ 2023 року;
▪️НМТ 2022 року;
▪️ЗНО 2020-2021 років.

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин