Легендарний кобзар отримав Огієнківську премію в Житомирі

На Житомирщині визначено лауреатів Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка. Серед них – легендарний український музикант, кобзар, бандурист і лірник Тарас Компаніченко. А також відомий мовознавець, професор ЖДУ ім. І. Франка, який нині захищає україну в лавах ЗСУ, Віктор Мойсієнко.

Про це повідомляє Управління культури та туризму Житомирської ОВА.

28 жовтня у Житомирському фаховому коледжі культури і мистецтв ім. Івана Огієнка відбулося засідання комітету з присудження всеукраїнської Огієнківської премії. До засідання долучилися заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський, т.в.о. голови облради Володимир Ширма та представники Управління культури та туризму ОВА.

Загалом було опрацьовано заявки від 17 претендентів на здобуття премії.

За результатами розгляду, лауреатами премії імені Івана Огієнка у 2022 році стали:

у галузі літератури – Ярина Чорногуз та Сергій Татчин;

у галузі науки – Іван Патриляк;

у галузі освіти – Віктор Мойсієнко;

у галузі мистецтва – Тарас Компаніченко;

у галузі громадської, політичної та духовної діяльності – Микола Голомша.

Житомирська ОВА вітає лауреатів премії та дякує за розбудову України!

Нагадаємо, що 31 жовтня завершується прийом робіт для участі у міжнародному фотоконкурсі «Вікі любить пам’ятки».

Довідково. Премія імені Івана Огієнка заснована на вшанування видатного державного, громадського та церковного діяча, українського вченого-мовознавця, письменника, перекладача, педагога, уродженця містечка Брусилова Івана Івановича Огієнка – митрополита Іларіона.

Премію започатковано 1994 року. Засновниками премії є Житомирська обласна рада, Всеукраїнське товариство Івана Огієнка, Національна Спілка письменників України, Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Т.Г.Шевченка, Академія мистецтв України. Перше присудження та вручення відзнак лауреатів відбулося в 1995 році. За період з 1995-2021 рік лауреатами стали 179 достойників та два колективи.

Премія присуджується за заслуги у розвитку національної духовної культури, утвердження української державності, міжнаціональної та міжконфесійної злагоди у п’яти номінаціях: «Література», «Мистецтво», «Освіта», «Наука», «Громадська, політична та духовна діяльність».

2 20

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин