Ексклюзив! Таємниці Лютеранського кладовища у Житомирі

Відомий краєзнавець Геннадій Махорін розкрив таємниці Лютеранського кладовища у Житомирі.

Розповідь дослідник розмістив на своєму Ютюб-каналі.

Лютеранське кладовище в Житомирі є пам᾽яткою культурної спадщини. Найдавніше поховання, яке збереглося до нашого часу, датується 1815 роком. Воно знаходиться біля напівзруйнованої каплиці. На пам᾽ятнику з одного боку зберігся напис: Frederiqa de Rull nee de Cosel 1799-1815. Це молода дружина першого пастора лютеранської громади Георга Бургардта Рюлля, якому і належить ініціатива заснування лютеранського кладовища. Він прожив довше. На цьому пам᾽ятнику з іншого боку зазначено роки його життя: 1777-1840 рр.

Збереглося кілька склепів, зокрема, родини Шодуарів. Тут були поховані Іван Максиміліанович де Шодуар, а також рідна сестра дружини його батька, Максиміліана Станіславовича де Шодуара, Марія Осипівна Бокщаніна. Її сестра Єлизавета стала дружиною Максиміліана Станіславовича де Шодуара. Її батько Осип Михайлович Рааб-Бокщанін був організатором і директором чоловічої гімназії у Житомирі.

На Лютеранському кладовищі покоїться бабуся знаменитого піаніста Святослава Ріхтера Єлизавета фон Райнке, генерал від інфантерії Микола Оттович Дуве, відомий житомирський лікар Генріх Натт.

Збережені на сьогодні пам᾽ятники дозволяють твердити про унікальність лютеранського кладовища, яке залишилося єдиним в Україні окремим лютеранським некрополем.

Як ми повідомляли, Краєзнавець розвінчав відомий міф про Житомир

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин